Eduroam
Autor: Administrator , 13. 1. 2019.

Drugo polugodište započinjemo s mogućnošću pristupa Internetu za učenike i zaposlenike putem eduroama.

Eduroam je sigurna, jednostavna i za krajnjeg korisnika potpuno besplatna usluga pristupa Internetu. Namjenjena je korisnicima iz sustava znanosti i obrazovanja. Trenutno je dostupna na brojnim lokacijama u Hrvatskoj te na više od 24000 lokacija diljem svijeta (citat s www.eduroam.hr).

Za spajanje na Internet putem eduroama korisnik mora pripremiti svoje računalo, na primjer mobitel. Upute su dane na izvornoj web-stranici installer.eduroam.hr, a nekoliko dodatnih i prepričan ih uputa nalazi se i na našoj stranici eduroam dostupnoj iz izbornika Kutak za naše učenike over stranice.

Sretno :-)