Fizika
Novi projekt: Mjerne jedinice nekad i sad
Autor: Branka Puljar-Matić, 21. 5. 2022.

Naša je škola krenula u još jedan projekt putem eTwinning platforme. Tema ovog projekta su mjerne jedinice. Profesori i učenici koristit će se eTwinning platformom za izmjenu materijala i informacija među školama partnerima te za prezentaciju učeničkih radova.

Svaka fizička veličina ima iznos i mjernu jedinicu. Razumijevanje i primjena mjernih jedinica izuzetno je važna, ali često zanemarivana u odgojno-obrazovnim ishodima učenja. U svakodnevnom životu često se susrećemo i s mjernim jedinicama iz različitim metričkih sustava. U ovom projektu učenici će upoznati mjerne jedince Međunarodnog sustava jedinica (SI sustav) i metričke sustave drugih zemalja (Amerike i Engleske).

Učenici koji sudjeluju u projektu su: Luka Jurić, Josip Najdanović, Iva Karaula, Ana Ugarković, Filip Kreković, Maša Mlinar, Ena Milišić, Paula Mladić, Magdalena Jurina, Antonija Posavec, Paola Pavor i Tibor Vitelić Paprika.