Dani otvorenih vrata Nacionalne i sveučilišne knjižnice
Autor: Draženka Rajković Vrdoljak, 23. 2. 2015.

Proslave Dana Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu 23. veljače 2015.  obilježit će se manifestacijom Dani otvorenih vrata NSK od 24. do 26. veljače.

Za  to vrijeme zainteresirani mogu uz prethodnu najavu  posjetiti Knjižnicu u skupinama pod stručnim vodstvom u 10, 13, i 16 sati.  Obilazak uključuje i posjet zbirkama građe posebne vrste koji se sastoji od najstarijih hrvatskih knjiga i rukopisa te vrijednih karata, grafika i notnih zapisa.

Za posjetitelje je priređena postava antologije suvremenoga hrvatskog pjesništva na talijanskome jeziku, predavanje  o kartografiji te koncert studenta Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu.

Program Dana otvorenih vrata NSK 2015.