Međunarodni dan darivanja knjige
Autor: Draženka Rajković Vrdoljak, 6. 2. 2017.

Povodom Međunarodnog dana darivanja knjiga, koji se obilježava 14. veljače, organizira se akcija "Čitam, dam, sretan sam - svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj".

Pozivaju se djeca i odrasli da slikovnice daruju lokalnim knjižnicama koje će ih proslijediti potrebitima – dječjim odjelima bolnica u svrhu humanizacije hospitalizacije djece, domovima za djecu, dječjem SOS selu ili nekoj dobrotvornoj organizaciji.

Cilj akcije je širiti zanimanje za čitanje i potaknuti odrasle i djecu da više čitaju  jer je čitanje značajno u razvoju djeteta, obogaćuje njegovu maštu i rječnik, razvija osjećaje, pomaže mu da zavoli knjige i ono najvažnije – zabavno je!

Knjige se prikupljaju u Gradskoj knjižnici na Odjelu za djecu i mladežKnjižnici Špansko-sjeverKnjižnici KustošijaKnjižnici SelčinaDječjoj knjižnici "M2"Knjižnica Augusta Cesarca, Šubićeva.