Mia Ribić - četverostruka prvakinja Hrvatske u motokrosu
Autor: Draženka Rajković Vrdoljak, 15. 12. 2020.

Naša učenica sportašica Mia Ribić 1.c ove je godina bila iznimno uspješna. U motokrosu, jednom od najekstremijih sportova, postala je četverostruka prvakinja Hrvatske u klasama MX 85 (muški),  SX 85  (muški), MX 85 (žene) i  SX 85 (žene).

Mia je prvi put sjela na motor u 4. godini i otad svakodnevno trenira. Prve je uspjehe postigla već sljedeće godine na neslužbenim utrkama pobijedivši sve starije vozače s licencom. Zahvaljujući Miji, Hrvatski motociklistički savez (HMS) mijenja Statut da djeca s navršenih pet godina mogu sudjelovati u utrkama.

Dosad je Mia u motokrosu osvojila pet puta Prvenstvo Hrvatske u muškoj konkurenciji, u superkrosu četiri puta te prvi put u povijesti motokrosa Zlatnu kacigu u klasi 50 ccm. Njezina velika želja za pobjedom stalno je potiče da ponovno juriša na naslove prvaka. Sljedeće godine, osim utrka u Hrvatskoj, planira voziti talijansko prvenstvo, utrke za europsko i svjetsko prvenstvo i to prvi put u kategoriji žena gdje i pripada.