Upisi (prijam) u dom

Dan otvorenih vrata škole i doma
za upise 2024.
održat će se 28. svibnja.

Snimka predstavljanja doma
i opisa postupka upisa 2023.

Podaci na ovoj stranici se ažuriraju čim dobijemo podatke od Ministarstva i Grada, obično u svibnju ili početkom lipnja za sljedeću školsku godinu.

Upisi se provode na web-sjedištu domovi.e-upisi.hr.

Učenici se upisuju u dom na temelju zajedničkog Natječaja za prijam učenika srednjih škola u učeničke domove Grada Zagreba (dokument za 2024./25., objavljen na Službenim stranicama Grada Zagrebakoji se zasniva na Odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja (dokument za 2024./25.) za odgovarajuću školsku godinu.

Broj slobodnih mjesta u našem domu za školsku godinu 2024./2025.:

• 9 mjesta za učenike
  • 19 mjesta za učenice (8 mjesta je ostalo za jesenski rok).

Cijenu boravka i prehrane u domu određuje također Ministarstvo odlukom koju donosi za pojedina razdoblja. Trenutačno aktivna odluka je Odluka o utvrđivanju cijene usluga smještaja i prehrane učenika u učeničkim domovima u 2024. godini.

Više o učeničkim domovima općenito možete naći na službenim stranicama Ministarstva, a detaljnije informacija o našem domu na ovom web-sjedištu.

Kriteriji za upis u dom

Molimo učenike i roditelje da dobro prouče uvjete natječaja (dokument za 2024./25.) i sve materijale sa stranice domovi.e-upisi.hr da bi uz prijavu mogli priložiti sve dokumente na temelju kojih učenik može ostvariti bodove ili ostvariti izravan upis.

Ljestvica poretka kandidata kandidata za prijem u dom određuje se na temelju uspjeha učenika u prethodnom obrazovanju, vladanja učenika u prethodnoj školskoj godini (ako je učenik ranije boravio u domu), materijalnog položaja učenika i njegove obitelji, ostalih kriterija specificiranim u natječaju za upis u učeničke domove te posebnim uvjetima navedenim na stranici domovi.e-upisi.hr.

Prema navedenim uvjetima Ministarstva učenici Športske gimnazije imaju pravo na dodatnih 15 bodova pri upisu u dom (2024./25.).

Na navedeni se način upisuju isključivo učenici prvih razreda. Učenici viših razreda se upisuju na temelju zamolbe koje će biti razmatrane ako nakon jesenskog kruga u domu ostane slobodnih mjesta.

Postupak prijave

Upisi se odvijaju u ljetnom upisnom roku te, ako se ne popune sva mjesta, i u jesenskom.

Upisi u sve učeničke domove u Hrvatskoj obavljaju se u isto vrijeme, putem sustava domovi.e-upisi.hr.

Svaki će se učenik moći prijaviti u nekoliko učeničkih domova – slično kao što se prijavljuje za upis u srednju školu.

Ljetni upisni rok (2024./2025.)

Najvažniji su rokovi dani u tablici, a svi u natječaju za upis učenika u učeničke domove:

Početak prijava učenika u sustav 1. srpnja
Prijava odabranih učeničkih domova 10. – 12. srpnja
Ispis i zaprimanje potpisanih prijavnica 12. – 15. srpnja
Objava konačnih ljestvica poretka 16. srpnja
Upis u učenički dom i potpisivanje ugovora (osobno u domu) 17. srpnja
od 8 do 18 sati

Jesenski upisni rok (2024./2025.)

Prijava odabranih učeničkih domova 26. – 28. kolovoza
Ispis i zaprimanje potpisanih prijavnica 28. – 29. kolovoza
Objava konačnih ljestvica poretka 29. kolovoza
Upis u učenički dom i potpisivanje ugovora (osobno u domu) 18. kolovoza
od 8 do 18 sati

Postupak upisa (2024./2025.)

Prije upisa roditelj/skrbnik i učenik ispunjavaju zdravstveni upitnik. Za ispunjavanje upitnika učenik se treba prijaviti svojim korisničkim imenom s domene skole.hr – jednako kao za upise. Ako učenik do sada u školi nije upotrebljavao sustav Microsoft 365, mora prvo posjetiti stranicu info.carnet.hr te tamo, pod Pošta i usluge u oblaku, aktivirati račun i pričekati najviše pola sata da se račun aktivira.

Pedagoški dio upisnog postupka završava predajom upisnice koju su potpisali učenik i roditelj/skrbnik.

Pravno se učenik smatra primljenim u dom tek kad tajništvo Športske gimnazije pohrani potpisani i ovjereni ugovor. Ugovor sa Ustanovom, Športskom gimnazijom, sklapa roditelj / skrbnik na sljedeći način (2024./25.):

1. osobno preuzima ugovor u tajništvu škole
  2. ovjerava ugovor kod javnog bilježnika
  3. ovjereni ugovor osobno predaje u tajništvu škole.

Svi se koraci moraju provesti u vrijeme upisa u učenički dom, u prvom roku 17. srpnja od 8 do 18 sati.

Roditelj / skrbnik koji u vrijeme upisa ne može moći u dom može dobiti ugovor elektroničkim putem, na isti ga način dostaviti domu do kraja roka za upise te original poslati običnom poštom.

Upisno povjerenstvo

U upisno povjerenstvo za šk. god. 2024./2025. imenovani su:

• Mile Milas (mile.milas [pri] skole.hr) — predsjednica povjerenstva
  • Dora Fleš (dora.fles [pri] skole.hr)
  • Jelena Batur (jelena.batur1 [pri] skole.hr).

Zainteresirani za informacije o upisu mogu poslati upit članovima povjerenstva.