Upisi (prijam) u dom

Podaci na ovoj stranici se ažuriraju čim dobijemo podatke od Ministarstva i Grada, tipično u svibnju ili početkom lipnja za sljedeću školsku godinu.

Učenici se upisuju u dom na temelju zajedničkog Natječaja za prijam učenika srednjih škola u učeničke domove Grada Zagreba koji se zasniva na Odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja za sljedeću školsku godinu. Natječaj se objavljuje u dnevnom tisku i na mrežnim stranicama učeničkih domova.

U našem domu za školsku godinu 2020./2021. imamo 18 slobodnih mjesta za mladiće i 11 za djevojke.

Cijenu boravka i prehrane u domu određuje također Ministarstvo odlukom koju donosi za pojedina razdoblja. Trenutačno aktivna odluka je Odluka o utvrđivanju cijene usluga smještaja i prehrane učenika u učeničkim domovima u 2018. godini.

Više o učeničkim domovima općenito možete naći na službenim stranicama Ministarstva, a detaljnije informacija o našem domu na ovom web sjedištu.

Kriteriji za upis u dom

Molimo učenike i roditelje da dobro prouče uvjete natječaja da bi uz prijavu mogli priložiti sve dokumente na temelju kojih učenik može ostvariti bodove ili ostvariti izravan upis.

Ljestvica poretka kandidata kandidata za prijem u dom određuje se na temelju uspjeha učenika u prethodnom obrazovanju, vladanja učenika u prethodnoj školskoj godini (ako je učenik ranije boravio u domu), materijalnog položaja učenika i njegove obitelji te ostalih kriterija specificiranim u natječaju za upis u učeničke domove.

Prema navedenim uvjetima Ministarstva učenici Športske gimnazije imaju izravan upis u dom.

Postupak prijave i upisa

Upisi se odvijaju u ljetnom upisnom roku te, ako se ne popune sva mjesta, i u jesenskom. Upisi u sve učeničke domove u Hrvatskoj obavljaju se u isto vrijeme.

Ljetni upisni rok

Prijava kandidata 23. – 24. srpnja 2020. – e-poštom s adrese koju će roditelj kasnije upotrebljavati za komunikaciju s domom na adresu dom [pri] spogi.hr

Kod prijave je potrebno priložiti skenirane ili fotografirane sljedeće dokumente:

• prijavnicu za natječaj
  • svjedodžbu
    • od 5. do 8. razreda za učenike prvih razreda
    • posljednjeg završenog razreda za starije učenike
  • ostale dokumente koji mogu utjecati na pravo prednosti za upis u učenički dom (v. uvjete natječaja).
Objava rezultata 25. srpnja 2020. najkasnije u 16 sati na web-stranici škole
Upisi u dom 30. srpnja 2020. – u domu, na lokaciji Selska cesta 119

Kod upisa je potrebno priložiti skenirane ili fotografirane sljedeće dokumente:

• upisnicu u učenički dom
  • zdravstveni upitnik
  • potvrdu o upisu u školu
  • potvrdu o prebivalištu (original ili ispis iz sustava e-Građani) ili osobnu iskaznicu učenika
  • potvrdu školskog liječnika o zdravstvenoj sposobnosti boravka u učeničkom domu.

Na dan upisa se administraciji ustanove, također u Selskoj cesti 119, potpisuje ugovor, solemnizira se kod javnog bilježnika te osobno donosi u dom.

Objava slobodnih mjesta za jesenski upisni rok 3. kolovoza 2020. najkasnije u 16:00 na web-stranici škole

Jesenski upisni rok

Prijava kandidata 28. kolovoza 2020.
Objava rezultata najkasnije 1. rujna i 8:00 na web-stranicama škole
Upisi u dom 1. rujna 2020. osobno s roditeljem/skrbnikom, u prostoru Učeničkog doma Športske gimnazije, Selska cesta 119

Upisno povjerenstvo

U upisno povjerenstvo za šk. god. 2020./2021. imenovani su:

• Mile Milas (mile.milas [pri] skole.hr) — predsjednik povjerenstva
  • Marinko Petričević (marinko.petricevic [pri] skole.hr)
  • Dubravka Novarlić (dubravka.novarlic [pri] skole.hr).

Zainteresirani za informacije o upisu mogu poslati upit članovima povjerenstva.