Upisi u dom

Učenici se upisuju u dom na temelju zajedničkog Natječaja za prijam učenika srednjih škola u učeničke domove Grada Zagreba koji se zasniva na Odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja za sljedeću školsku godinu. Natječaj se objavljuje u dnevnom tisku i na mrežnim stranicama učeničkih domova.

U našem domu za školsku godinu 2018./2019. imamo 9 slobodnih mjesta za mladiće i 12 za djevojke.

Cijenu boravka i prehrane u domu određuje također Ministarstvo odlukom koju donosi za pojedina razdoblja. Trenutačno aktivna odluka je Odluka o utvrđivanju cijene usluga smještaja i prehrane učenika u učeničkim domovima u 2018. godini.

Više o učeničkim domovima općenito možete naći na službenim stranicama Ministarstva, a detaljnije informacija o našem domu na ovom web sjedištu.

Kriteriji za upis u dom

Molimo učenike i roditelje da dobro prouče uvjete natječaja da bi uz prijavu mogli priložiti sve dokumente na temelju kojih učenik može ostvariti bodove ili ostvariti izravan upis.

Ljestvica poretka kandidata kandidata za prijem u dom određuje se na temelju uspjeha učenika u prethodnom obrazovanju, vladanja učenika u prethodnoj školskoj godini (ako je učenik ranije boravio u domu), materijalnog položaja učenika i njegove obitelji te ostalih kriterija specificiranim u natječaju za upis u učeničke domove.

Prema navedenim uvjetima Ministarstva učenici Športske gimnazije imaju izravan upis u dom.

Postupak prijave i upisa

Upisi se odvijaju u ljetnom upisnom roku te, ako se ne popune sva mjesta, i u jesenskom. Upisi u sve učeničke domove u Hrvatskoj obavljaju se u isto vrijeme.

Ljetni upisni rok

Prijava kandidata 12.07.2018. od 8:00 do 14:00, osobno s roditeljem/skrbnikom, u prostoru Učeničkog doma Športske gimnazije, Selska cesta 119

Kod prijave je potrebno priložiti:

• prijavnicu za natječaj (možete je preuzeti, te ispisati i ispuniti kod kuće)
  • preslike svjedodžbi
    • od 5. do 8. razreda za učenike prvih razreda
    • posljednjeg završenog razreda za starije učenike
  • ostale dokumente koji mogu utjecati na pravo prednosti za upis u učenički dom (v. uvjete natječaja).
Objava rezultata 12.07.2018. najkasnije u 16 sati na web-stranici škole
Upisi u dom 13.07.2018. i 16.07.2018. od 8:00 do 14:00, osobno s roditeljem/skrbnikom, u prostoru Učeničkog doma Športske gimnazije, Selska cesta 119

Kod upisa je potrebno priložiti:

• upisnicu u učenički dom (možete je preuzeti, te ispisati i ispuniti kod kuće)
  • potvrdu o upisu u školu ili potvrdu o mjestu koje je zauzeo na konačnoj ljestvici poretka (ispisano s upisi.hr)
  • potvrdu o prebivalištu (original ili ispis iz sustava e-Građani) ili osobnu iskaznicu učenika
  • liječničku potvrdu o zdravstvenoj sposobnosti boravka u učeničkom domu.

Na dan upisa se u učeničkom domu potpisuje ugovor, solemnizira se kod javnog bilježnika te osobno donosi u dom.

Objava slobodnih mjesta za jesenski upisni rok 16.07.2018. najkasnije u 16:00 na web-stranici škole

Jesenski upisni rok

Prijava kandidata 29.08.2018. od 8:00 do 14:00, osobno s roditeljem/skrbnikom, u prostoru Učeničkog doma Športske gimnazije, Selska cesta 119
Objava rezultata 30.08.2018. ili ranije na web-stranicama škole
Upisi u dom 01.09.2018. od 8:00 do 14:00, osobno s roditeljem/skrbnikom, u prostoru Učeničkog doma Športske gimnazije, Selska cesta 119

Upisno povjerenstvo

U upisno povjerenstvo za šk. god. 2018./2019. imenovani su:

Zainteresirani za informacije o upisu mogu poslati upit članovima povjerenstva.