Upisi u dom

Učenici se upisuju u dom na temelju zajedničkog Natječaja za prijam učenika srednjih škola u učeničke domove Grada Zagreba koji se zasniva na Odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja. Natječaj se objavljuje u dnevnom tisku i na mrežnim stranicama učeničkih domova.

U našem domu za školsku godinu 2017./2018. imamo 11 slobodnih mjesta za mladiće i 15 za djevojke.

Cijenu boravka i prehrane u domu određuje također Ministarstvo odlukom koju donosi za pojedina razdoblja. Trenutačno aktivna odluka je Odluka o utvrđivanju cijene usluga smještaja i prehrane učenika u učeničkim domovima u 2017. godini.

Više o učeničkim domovima općenito možete naći na službenim stranicama Ministarstva, a detaljnije informacija o našem domu na ovom web sjedištu.

Kriteriji za upis u dom

Izbor kandidata za prijem u dom zasniva se na uspjehu učenika u prethodnom obrazovanju, na vladanju učenika u prethodnoj školskoj godini (ako je učenik ranije boravio u domu), te materijalnom položaju učenika, odnosno njegove obitelji.

Molimo učenike i roditelje da dobro prouče uvjete natječaja da bi uz prijavu mogli priložiti sve dokumente na temelju kojih učenik može ostvariti bodove ili ostvariti izravan upis.

Prema navedenim uvjetima Ministarstva učenici Športske gimnazije imaju izravan upis u dom.

Postupak prijave i upisa

Upisi se odvijaju u ljetnom upisnom roku te, ako se ne popune sva mjesta, i u jesenskom. Upisi u sve učeničke domove u Hrvatskoj obavljaju se u isto vrijeme.

Ljetni upisni rok

Prijava kandidata 12.07.2017. od 8:00 do 14:00, osobno s roditeljem/skrbnikom, u prostoru Učeničkog doma Športske gimnazije, Selska cesta 119

Kod prijave je potrebno priložiti:

• prijavnicu za natječaj (možete je preuzeti, te ispisati i ispuniti kod kuće)
  • preslike svjedodžbi
    • od 5. do 8. razreda za učenike prvih razreda
    • posljednjeg završenog razreda za starije učenike
  • ostale dokumente koji mogu utjecati na pravo prednosti za upis u učenički dom (v. uvjete natječaja).
Objava rezultata 13.07.2017. ili ranije na web stranicama škole
Upisi u dom 13.07.2016. od 8:00 do 14:00, osobno s roditeljem/skrbnikom, u prostoru Učeničkog doma Športske gimnazije, Selska cesta 119

Kod upisa je potrebno priložiti:

• upisnicu u učenički dom (možete je preuzeti, te ispisati i ispuniti kod kuće)
  • potvrdu o upisu u školu
  • potvrdu o prebivalištu (original ili ispis iz sustava e-Građani) ili osobnu iskaznicu učenika
  • liječničku potvrdu o zdravstvenoj sposobnosti boravka u učeničkom domu.

Na dan upisa se u učeničkom domu potpisuje ugovor, solemnizira se kod javnog bilježnika te osobno donosi u dom.

Objava slobodnih mjesta za jesenski upisni rok 14.07.2016. najkasnije u 14:00, na web stranici

Jesenski upisni rok

Prijava kandidata 31.08.2017. od 8:00 do 14:00, osobno s roditeljem/skrbnikom, u prostoru Učeničkog doma Športske gimnazije, Selska cesta 119
Objava rezultata 01.09.2016. ili ranije na web stranicama škole