Upisi (prijam) u dom

Podaci na ovoj stranici se ažuriraju čim dobijemo podatke od Ministarstva i Grada, tipično u svibnju ili početkom lipnja za sljedeću školsku godinu.

Sustav je za školsku godinu 2021./2022. promijenjen u odnosu na prethodne godine, a najvažnija je promjena postupak provođenja upisa elektroničkim putem.

Učenici se upisuju u dom na temelju zajedničkog Natječaja za prijam učenika srednjih škola u učeničke domove Grada Zagreba (dokument za 2021./22.) koji se zasniva na Odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja (dokument za 2021./22.) za sljedeću školsku godinu.

Broj slobodnih mjesta u našem domu za školsku godinu 2021./2022.:

• 13 mjesta za momke
  • 14 mjesta za djevojke.

Cijenu boravka i prehrane u domu određuje također Ministarstvo odlukom koju donosi za pojedina razdoblja. Trenutačno aktivna odluka je Odluka o utvrđivanju cijene usluga smještaja i prehrane učenika u učeničkim domovima u 2021. godini.

Više o učeničkim domovima općenito možete naći na službenim stranicama Ministarstva, a detaljnije informacija o našem domu na ovom web-sjedištu.

Kriteriji za upis u dom

Molimo učenike i roditelje da dobro prouče uvjete natječaja (dokument za 2021./22.) i sve materijale sa stranice domovi.e-upisi.hr da bi uz prijavu mogli priložiti sve dokumente na temelju kojih učenik može ostvariti bodove ili ostvariti izravan upis.

Ljestvica poretka kandidata kandidata za prijem u dom određuje se na temelju uspjeha učenika u prethodnom obrazovanju, vladanja učenika u prethodnoj školskoj godini (ako je učenik ranije boravio u domu), materijalnog položaja učenika i njegove obitelji, ostalih kriterija specificiranim u natječaju za upis u učeničke domove te posebnim uvjetima navedenim na stranici domovi.e-upisi.hr.

Prema navedenim uvjetima Ministarstva učenici Športske gimnazije imaju izravan upis u dom.

Ako se na kraju ljestvice poretka nalazi veći broj učenika s jednakim brojem bodova te se svi zbog ograničenog kapaciteta doma ne mogu upisati u dom, učenici će se dodatno rangirati prema sljedećim kriterijima – redom:

1. prosjek ocjena
  2. ocjena iz vladanja
  3. socijalni status
  4. imovinski cenzus.

Na navedeni se način upisuju isključivo učenici prvih razreda. Učenici viših razreda se upisuju na temelju zamolbe koje će biti razmatrane ako nakon jesenskog kruga u domu ostane slobodnih mjesta.

Postupak prijave

Upisi se odvijaju u ljetnom upisnom roku te, ako se ne popune sva mjesta, i u jesenskom.

Upisi u sve učeničke domove u Hrvatskoj obavljaju se u isto vrijeme, ove godine putem sustava domovi.e-upisi.hr.

Svaki će se učenik moći prijaviti u nekoliko učeničkih domova – slično kao što se prijavljuje za upis u srednju školu.

Ljetni upisni rok

Okvirni rokovi su dani u sljedećoj tablici jer očekujemo preciznije određivanje nekih međurokova. Detaljnije upute očekujemo do kraja nastavne godine.

Početak prijava učenika u sustav 5. srpnja
Početak prijave odabranih učeničkih domova 12. srpnja
Završetak prijava, početak ispisa prijavnica 15. srpnja
Rok za zaprimanje potpisanih prijavnica
razredniku ili putem sustava za upise
16. srpnja
Objava konačnih ljestvica poretka 17. srpnja
Upis u učenički dom 19. i 20 srpnja
od 8 do 14 sati

Jesenski upisni rok

Ako će ostati slobodnih mjesta, upisi će biti organizirani od 27. kolovoza (početak prijave učenika u sustav) do 3. rujna (dostava dokumenata učeničkom domu).

Postupak upisa

Prije upisa roditelj/skrbnik i učenik ispunjavaju zdravstveni upitnik. Za ispunjavanje upitnika učenik se treba prijaviti svojim korisničkim imenom s domene skole.hr – jednako kao za upise. Ako učenik do sada u školi nije upotrebljavao sustav Office365, mora prvo posjetiti stranicu office365.skole.hr te tamo aktivirati račun.

Pedagoški dio upisnog postupka završava predajom upisnice koju su potpisali učenik i roditelj/skrbnik.

Pravno se učenik se smatra primljenim u dom tek kad tajništvo Športske gimnazije pohrani potpisani i ovjereni ugovor. Ugovor sa Ustanovom, Športskom gimnazijom, sklapa roditelj/skrbnik na sljedeći način:

1. preuzima ugovor u tajništvu škole
  2. solemnizira ugovor kod javnog bilježnika
  3. potpisani i ovjereni ugovor predaje u tajništvu škole.

Svi se koraci moraju procesti u vrijeme upisa u učenički dom, 19. i 20. srpnja, od 8 do 14 sati.

Upisno povjerenstvo

U upisno povjerenstvo za šk. god. 2021./2022. imenovani su:

• Mile Milas (mile.milas [pri] skole.hr) — predsjednik povjerenstva
  • Robert Mifka (robert.mifka [pri] skole.hr)
  • Majda Petrushev (majda.petrushev [pri] skole.hr).

Zainteresirani za informacije o upisu mogu poslati upit članovima povjerenstva.