Organizacija rada

U našem domu odgojno-obrazovni rad je organiziran u četiri odgojne skupine. Učenici svih odgojnih skupina su pod cjelodnevnim stručno-pedagoškim nadzorom odgajatelja i stručnih suradnika u odgoju.

Prilikom dolaska u Dom učenici se raspoređuju u odgojne skupine. Učenici pojedine skupine u pravilu se smještaju prema razredu, vrsti škole, kraju iz kojeg dolaze i sl.

Primarnu ulogu za sve potrebe učenika u Domu preuzima odgajatelj pojedine skupine. Učenici odgojnih skupina svog odgajatelja obavještavaju o svemu vezanom za obveze u školi, školski uspjeh, izostanke, slobodne aktivnosti, te općenito za život i svoje potrebe u Domu.

Brigu o zdravlju i prehrani, osobnoj higijeni i higijeni prostora uz odgajatelje vodi i zdravstvena voditeljica, medicinska sestra kojoj je na raspolaganju priručna ambulanta te sobe za izolaciju učenika.