Microsoft 365 za učenike i nastavnike

Učenici, nastavnici i ostalo osoblje škole imaju pravo upotrebe programskog paketa Microsoft 365 (bivši Office 365),a jedini je uvjet da imaju važeće korisničko ime s domene skole.hr.

Konkretno, svi koji imaju korisničko ime na domeni skole.hr mogu:

• pristupati sustavu za pohranu podataka OneDrive, gdje korisnici imaju na raspolaganju 1 TB prostora za pohranu podataka
  • upotrebljavati online alate iz paketa Microsoft 365 (Word, PowerPoint i dr.)
  • instalirati najnoviju verziju paketa Microsoft Office na najviše pet svojih računala raznih vrsta
  • na svom računalu imati mapu koja je trajno sinkronizirana s njihovom mapom u oblaku
  • preusmjeriti službenu elektroničku poštu na online alat Outlook, dostupan također iz paketa Microsoft 365 (oprez, preusmjeravnje može potrajati i dulje od jednog sata)
  • dijeliti podatke s drugim korisnicima iz svoje i drugih škola.

Službene informacije o usluzi možete naći na CARNET-ovim stranicama (stanje 11.2023.: neke su informacije zastarjele i neke poveznice ne rade).

Pristup sustavu:

• novi korisnici moraju na aktivirati svoj račun na stranici info.carnet.hr (skupina CARNET id, poveznica Pošta i usluge u oblaku; aktivacija može potrajati i dulje od jednog sata)
  • korisnici koji su aktivirali račun pristupaju sustavu izravno, npr. putem adrese portal.office.com.

Ova je usluga rezultat suradnje Ministarstva znanosti i obrazovanja s tvrtkom Microsoft i CARNET-om, a učenicima je dostupna dok su god učenici neke škole u Hrvatskoj i dok se obnavlja ugovor MZO-a i Microsofta.

Za daljnje informacije obratite se profesorici informatike.