Office365 za učenike i nastavnike

Svi učenici, nastavnici i ostalo osoblje škole imaju pravo upotrebe programskog paketa Microsoft Office365. Jedini je uvjet da imaju važeće korisničko ime s domene skole.hr.

Konkretno, svi koji imaju korisničko ime na domeni skole.hr mogu:

• pristupati sustavu za pohranu podataka OneDrive i tamo imaju 1TB prostora za pohranu podataka
  • upotrebljavati online alate iz paketa Office365 (Word, PowerPoint i dr.)
  • instalirati paket Microsoft Office (trenutačno Office 2016 i neke starije) na najviše pet svojih računala raznih vrsta
  • na svom računalu imati mapu koja je trajno sinkronizirana s njihovom mapom u oblaku
  • preusmjeriti službenu elektroničku poštu na online alat Outlook, dostupan također iz paketa Office365
  • dijeliti podatke s drugim korisnicima iz svoje i drugih škola.

Više o usluzi možete naći na office365.skole.hr, a na istom web sjedištu postoje kratak pregled usluga, upute za pristup i razni drugi materijali koji vam mogu dati ideju za upotrebu ovog alata.

Ova je usluga rezultat suradnje Ministarstva znanosti i obrazovanja s tvrtkom Microsoft i CARNetom, a učenicima je dostupna dok su god učenici neke škole u Hrvatskoj i dok se obnavlja ugovor MZOS-a i Microsofta.

Za daljnje informacije obratite se profesorici informatike.