Kome se obratiti?

Najefikasnije ćete riješiti svoj problem ako se obratite pravoj osobi - dakle, pročitajte upute koje smo vam pripremili :-)

Rješavanje problema

Učenik kojem je potrebna pomoć može se obratiti:

• predmetnom nastavniku za probleme vezane uz nastavu njegovog predmeta
  • razredniku za izostanke, probleme unutar razreda i eventualne probleme s predmetnim nastavnicima koje učenik ne može riješiti izravnim kontaktom
  • psihologinji ili pedagoginji škole ako problem nije riješen na prethodne načine ili ako je riječ o problemima vezanim uz učenje, prilagodbu na školu, komunikaciju s drugim učenicima, profesorima i roditeljima i sl.
  • ravnatelju u slučaju da problem nije riješen niti na jedan od prethodnih načina.

Opravdavanje nenadanih izostanaka

Ako učenik mora tijekom nastave nenadano napustiti školu, mora se javiti predmetnim nastavnicima sa čijih sati izostaje te nakon toga pedagoginji ili psihologinji. U tom se slučaju obvezno obavještavaju roditelji koji moraju potvrditi da se učenik vratio kući.