Kome se obratiti?

Najefikasnije ćete riješiti svoj problem ako se obratite pravoj osobi - dakle, pročitajte upute koje smo vam pripremili :-)

Rješavanje problema

Učenik kojem je potrebna pomoć može se obratiti:

• predmetnom nastavniku za probleme vezane uz nastavu njegovog predmeta
  • razredniku za izostanke, probleme unutar razreda i eventualne probleme s predmetnim nastavnicima koje učenik ne može riješiti izravnim kontaktom
  • psihologinji ili pedagoginji škole ako problem nije riješen na prethodne načine ili ako je riječ o problemima vezanim uz učenje, prilagodbu na školu, komunikaciju s drugim učenicima, profesorima i roditeljima i sl.
  • ravnatelju u slučaju da problem nije riješen niti na jedan od prethodnih načina.

Opravdavanje nenadanih izostanaka

Ako učenik mora tijekom nastave nenadano napustiti školu, roditelj mora prije izlaska učenika iz škole javiti razredniku ili stručnim suradnicama razlog izostanka.

Jedino u slučaju da učenik iz zdravstvenih razloga napušta školu, dovoljno je da se učenik javi stručnim suradnicama, koje će po potrebi pozvati hitnu pomoć, osigurati pratnju učenika kući ili sl.