ja @ skole.hr?

edu.hrSvi učenici i zaposlenici škola imaju pravo na korisničko ime oblika ime.prezime@skole.hr, odnosno ime.prezimeXY@skole.hr za osobe koje imaju imenjaka i prezimenjaka koji je prije njih zatražio korisničke podatke.

To vam je korisničko ime nužno za ulaz u mnoge sustave:

Uz navedene usluge od kojih većinu nastavnici mogu, ali ne moraju upotrebljavati, oni taj korisnički identitet moraju upotrebljavati kao službeni pri mnogim poslovima vezanim uz školu.

članak iz Jutarnjeg Svoje korisničko ime predstavlja vas i svoje korisničke podatke ne dajte nikome! Ako ne vjerujete da davanjem svojih korisničkih podataka drugim osobama možete sebi učiniti štetu, pogledajte članak iz Jutarnjeg lista objavljen u ljeto 2010.

Osobni podaci koji se prikupljaju pri otvaranju korisničkog računa su ime, prezime i korisnička oznaka na domeni skole.hr. Pri radu s navedenim sustavima bilježi se i IP adresa, a sukladnost s Općom uredbom o zaštiti podataka osigurava CARNET.