ja @ skole.hr?

Svi učenici i zaposlenici škola imaju pravo na korisničko ime oblika ime.prezime@skole.hr, odnosno ime.prezimeXY@skole.hr za osobe koje imaju imenjaka i prezimenjaka koji je prije njih zatražio korisničke podatke.

To vam je korisničko ime nužno za ulaz u mnoge sustave:

članak iz JutarnjegNastavnici svoj korisnički identitet moraju upotrebljavati kao službeni pri mnogim poslovima vezanim uz školu, dok se učenicima to preporuča.

Svoje korisničko ime predstavlja vas i svoje korisničke podatke ne dajte nikome! Ako ne vjerujete da davanjem svojih korisničkih podataka drugim osobama možete sebi učiniti štetu, pogledajte članak iz Jutarnjeg lista objavljen u ljeto 2010.

Osobni podaci koji se prikupljaju pri otvaranju korisničkog računa su ime, prezime i korisnička oznaka na domeni skole.hr. Pri radu s navedenim sustavima bilježi se i IP adresa, a sukladnost s Općom uredbom o zaštiti podataka osigurava CARNET.