Problem s prijavom?

Ne možete se prijaviti na CARNetov webmail, Loomen, Postani student ili neko od drugih web sjedišta koja su vam potrebna za rad?

Prije nego što zaključite da, na primjer, Loomen ne radi i da ne trebate poslati zadaću, provjerite:

1. jeste li dobro napisali svoje korisničko ime:
    • ime, prezime i eventualno broj
    • ako se u adresi stranice na kojoj upisujete podatke za prijavu ne nalazi domena skole.hr, jeste li napisali korisničko ime u obliku ime.prezimeX@skole.hr

2. jeste li dobro napisali lozinku:
    • Korisnička imena na domeni skole.hr upotrebljavaju svi učenici i nastavnici u Hrvatskoj, a sustav jedinstvene prijave (AAI@Edu.hr) i studenti te njihovi nastavnici.

To je ukupno preko 800 000 korisnika, od kojih većina navedene sustave upotrebljava uspješno.

je li vam Caps Lock uključen ili isključen, je li vam Num Lock uključen ili isključen
    • je li vam postavljena hrvatska tipkovnica (potražite oznaku jezika npr. u Windowsima desno dolje)
    • pokušajte lozinku napisati u programima Blok za pisanje ili Word i provjerite pišete li zaista znakove za koje mislite da ih pišete

3. možete li se prijaviti na neki drugi sustav koji zahtijeva iste korisničke podatke:

Ako se ne možete prijaviti niti na jedan od navedenih sustava, problem je najvjerojatnije u korisničkom imenu ili lozinki ili možda stanju korisničkog računa - javite se osobno pedagoginji škole, prof. Vrbičić, psihologinji škole prof. Talić ili profesorici informatike, Cvitković.

Problem s prijavom na ocjene.skole.hr

Neuspješna prijava na web sjedište ocjene.skole.hr rezultira jednom od sljedećih poruka crvene boje:

• Krivo korisničko ime i/ili lozinka.
    To znači da ili niste dobili korisničko ime ili da ste zaboravili lozinku - javite se osobno pedagoginji škole, prof. Vrbičić, psihologinji škole prof. Talić ili profesorici informatike, Cvitković.

• Vaš OIB iz HUSO sustava nije pronađen u e-Dnevnik bazi. Molimo obratite se administratoru e-Dnevnika na Vašoj školi.
    To znači da niste ispravno upisani u e-Dnevnik - javite se prof. Cvitković. Budući da u tom slučaju ne trebamo slati nikakve osjetljive podatke, možete se javiti osobno u školi ili na mail maja.cvitkovic@znategdje.hr (sa svog službenog maila).

Ako i dalje ne možete riješiti problem,
odnosno ako vaš problem nije opisan ovdje,
pripremite se za prijavu problema.