Knjižnica

U naškoj školi provodi se nastava po programu za opće gimnazije pa je i knjižnični fond prilagođen tom nastavnom planu i programu.

Specifičnost naše knjižnice su korisnici.  Uz naše učenike, profesore i osoblje škole korisnici su i učenici doma, odgajatelji i osoblje doma.

Temelj svake knjižnice je njezin fond. Knjižni fond sadrži oko 5000 jedinica građe. Najbrojnija je tiskana građa i sadržajem obuhvaća gotovo sva odgojno-obrazovna područja. Knjižnični fond  obuhvaća  obvezatnu lektiru iz hrvatskoga jezika, lektiru iz engleskoga jezika, lektiru iz njemačkog jezika, bogatu referentnu zbirku (enciklopedije, leksikoni, rječnici, atlasi...), znanstveno-popularnu i stručnu literaturu za sva nastavna područja kao i  literaturu iz područja pedagogije, metodike, psihologije, sociologije te knjižničarstva i informatike.

Dio fonda čini i AV-građa (zvučne i video kasete, CD-i, DVD-i ). AV-građa sadrži oko 200 jedinica građe.

Sadržaj knjižničnog fonda kao i omjer knjiga (vezano za određenu literaturu ili zbirku) usklađuje se sa standardima o knjižničnoj građi  za školske knjižnice.

Radno vrijeme knjižnice

Ponedjeljak 9:00 do 15:30 Pauza 12:00 do 12:30
Utorak 9:30 do 16:00 Pauza 12:30 do 13:00
Srijeda 10:30 do 17:00 Pauza 13:30 do 14:00
Četvrtak 9:30 do 16:00 Pauza 12:30 do 13:00
Petak 8:30 do 15:00 Pauza 11:30 do 12:00

Na inicijativu i uz potporu Ministarstva obrazovanja, znanosti i športa, a u realizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARnet i Bulaja naklade, na stranici http://lektire.skole.hr/naslovnica objavljuju se cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obavezne školske lektire.

Knjige su besplatne i dostupne učenicima i profesorima.

Katalog naše knjižnice dostupan je i na internetu.

Skupni katalog Metelwin.

Popis djela hrvatske i svjetske književnosti za gimnaziju.

Pravilnik o radu školske knjižnice.

Draženka Rajković-Vrdoljak,
knjižničar,
prof. hrvatskog jezika i književnosti,
mr. sc., dipl. knjižničar