Važni linkovi

problem s prijavom
?

Upisi 2024:

Posjetite nas 10. svibnja na manifestaciji Dojdi 8maš ili 28. svibnja na Danu otvorenih vrata Športske gimnazije.

Kraj prvoga tjedna online nastave
Autor: Maja Cvitković, 22. 3. 2020.

Prvi je tjedan online nastave iza nas i možemo reći da smo ponosni na rad naših učenika. Virtualne su učionice postavljene u sustavu Loomen u koji se prva dva dana ulazilo s poteškoćama, no CARNET-ov je tim koji održava taj sustav korisnicima omogućio prijavu prečacem (gumb Prijava @skole.hr) te od srijede više nemamo probleme.

U virtualnim se učionicama odvijaju sve uobičajene nastavne aktivnosti, a posebnu pozornost posvećujemo kontaktiranju učenika i razrednika o svim temama koje su inače uobičajene u školi.

Nastavne aktivnosti planiramo na sljedeći način:

• za svaki školski sat planiramo 45 + 15 minuta aktivnosti učenika (kao školski sat + domaća zadaća)
  • koristimo se svim prednostima online nastave - zadatke objavljujemo kad možemo, a rok za završetak učenja i rješavanje zadatka je najmanje 48 sati radnih dana i to uvijek u 23:00 (primjer: ako nastavnik objavi zadatak u subotu navečer, rok će biti najranije u srijedu u 23:00)
  • nastavnik na izravne poruke učenika odgovara u roku od 24 sata radnih dana, a očekuje se da će učenik odgovoriti na izravnu poruku nastavnika u roku od 48 sati
  • nastavnik pregledava radove što prije može, a najkasnije prije zadavanja sljedećeg zadatka
  • nakon zadataka nastavnik može od učenika zahtijevati povratnu informaciju o eventualnim poteškoćama pri radu ili potrebama vezanim uz daljnji rad.

Svjesni smo da su uvijek moguće razne poteškoće, osobito nakon jutrošnjeg potresa u gradu Zagrebu. Učenik koji ima bilo kakve poteškoće zbog kojih ne može redovito pratiti nastavu može se javiti razredniku, a on će obavijestiti cijelo razredno vijeće. U slučaju problema s izvršavanjem zadataka samo jednog predmeta učenik se, kao i obično, može obratiti predmetnom nastavniku.

Učenicima su i u ovom razdoblju na raspolaganju psiholog i pedagog ustanove te školski knjižničar.