Novosti iz doma
O domu
Autor: Ivanka Šutalo Pažin, 5. 6. 2015.

Dana 1. siječnja 2011. dom je pripojen Športskoj gimnaziji čime počinje novi krug preustroja i preuređenja doma.

Učenički dom u Selskoj cesti 119 izgrađen je 1948. godine kao zgrada namijenjena današnjoj svrsi. Tada je to bio Internat Tehničke škole Zagreb, a do danas je, prateći promjene u školstvu, nekoliko puta mijenjao organizacijsku strukturu, ali i zadržao prvobitnu namjenu.

Dom nudi smještaj u obnovljenim sobama s kupaonicom i sanitarnim čvorom  za učenike i učenice koji redovito pohađaju srednju školu.

U prizemlju su djevojke u 15 trokrevetnih soba.

Na prvom katu su mladići u 18 trokrevetnih soba.

U svakoj sobi i učionici učenik ima pristup internetu. Učenicima je na raspolaganju čajna kuhinja, dnevni boravak, soba za individualni rad, učionica i sportska dvorana s teretanom.

Učionica

U suterenu se nalazi novoopremljena kuhinja i blagovaonica prilagođena suvremenim standardima pripreme i posluživanja hrane.

I za učenike  s invaliditetom postoji potpuno prilagođen smještaj u dvokrevetnim sobama.

Brigu o zdravlju učenika vodi zdravstvena voditeljica u priručnoj ambulanti u okviru koje se nalaze sobe za izolaciju učenika