Novosti iz doma
Ljetna škola za odgajatelje i stručne suradnike
Autor: Ivanka Šutalo Pažin, 1. 9. 2015.

Agencija za odgoj i obrazovanje u suradnji s Udrugom ravnatelja učeničkih domova RH organizirala je u Športskoj gimnaziji u Zagrebu od 26. do 28. kolovoza 2015. godine Ljetnu školu za odgajatelje i stručne suradnike u učeničkim domovima. Skup su uz ravnatelja Športske gimnazije Slobodana Matkovića, prof. pozdravile i ravnateljica Agencije Jadranka Žarković-Pečenković, prof. i predsjednica Udruge ravnatelja učeničkih domova RH Ljubica Banović, prof.

Bila je to sjajna prilika za stručno usavršavanje, razmjenu iskustava i druženje odgajatelja i stručnih suradnika učeničkih domova Republike Hrvatske.Voditeljica stručnog skupa viša savjetnica za stručne suradnike pedagoge u srednjim školama i odgajatelje u učeničkim domovima, Miljenka Galić, dipl. ped. otvorila je važna pitanja i potakla na razmišljanje o situacijama s kojima se odgajatelji svakodnevno susreću u svom radu odabirom teme Roditelji i učenički dom, zajedno!

Odgajatelji i stručni suradnici pripremili su i održali izvrsne radionice i predavanja.Na kreativan način prikazali su svakodnevicu života u učeničkom domu.

Potrudili su se da sve besprijekorno funkcionira.

Viša savjetnica Miljenka Galić,dipl. ped. izrazila je zadovoljstvo izvrsnom posjećenošću radionica i predavanja.

Posebno osjetljivo i važno razdoblje za adolescente i njihove roditelje je odvajanje od obitelji, upravo je to bila tema svih 16  pedagoških radionica. Odgajatelji i stručni suradnici razmjenili su svoja iskustva iz prakse.

Slušali smo zanimljivo predavanje dr.sc.Borisa Jokića o reformi školstva

Skupu su nazočile predstavnice MZOS-a

Zdravlje i tjelesna aktivnost svih pa tako i odgojno-obrazovnih radnika doprinosi dobrom raspoloženju i boljim rezultatima na poslu.

Uspješnosti skupa pridonijele su gospođe kuharice. One su svojim trudom i umijećem oduševile sve sudionike.