Za buduće učenike

Koliko je bodova potrebno za upis u Športsku gimnaziju? [7049]

Mogu li se upisati u športsku gimnaziju iako nisam sportaš? [2871]

Provodi li Športska gimnazija provjere posebnih znanja/sposobnosti prilikom upisa u prvi razred? [2469]

Kamo poslije Športske? [2759]

Mogu li se upisati u Športsku gimnaziju iako nemam rješenje o kategorizaciji Hrvatskog olimpijskog odbora? [2720]

Kako se mogu upisati u prvi razred Športske gimnazije? [3131]

Kako se mogu upisati u Športsku gimnaziju tijekom školske godine? [2609]

Podnošenjem pisanog zahtjeva s odgovarajućim prilozima (obrazac na stranici Prijelaz iz druge škole) u tajništvo - osobno tijekom uredovnog radnog vremena tajništva ili poštom na adresu Športske gimnazije, Selska cesta 119, Zagreb.

O upisu odlučuje Nastavničko vijeće Športske gimnazije uzimajući u obzir rokove i mogućnosti prijelaza definirane Zakonom o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi te druge relevantne uvjete.

Bitni elementi za upis:

• slobodna mjesta u razredu koji učenik treba pohađati i to u razrednom odjelu s predmetima koje učenik samostalno bira (jezici, vjeronauk/etika), a koje je učenik učio do trenutka prijelaza
  • učenik za prijelaz u Športsku gimnaziju mora imati potvrdu odgovarajućeg nacionalnog sportskog saveza o sportskim postignućima.
Odgovorio: Admin , dana: 01.06.2016.