Novosti iz škole
Špogijeve nogometašice 4. na svijetu u futsalu
Autor: Jerko Đurinović, 12. 4. 2016.

Ženska je ekipa osvojila 4. mjesto na svjetskom srednjoškolskom prvenstvu futsala, ove godine u Poreču, i postiga najbolji ekipni rezultat u svim sudjelovanjima Športske gimnazije na svjetskim školskim prvenstvima.

Naše su nogometašice nastupile u sastavu: Iva Ivčić, Mia Ivanković, Sara Odžić, Martina Taritaš, Laura Štefanec, Bruna Labrović, Ana Bartolović, Sara Bučić, Petra Pezelj, Melani Mihić, Karla Resanović i Karla Andrijić.

Turnir su otvorile odlično pobijedivši Kinu (6:2) i tako na samom početku pokazale svoju kvalitetu i spremnost. Uslijedile su  utakmice protiv Portugala (1:1), Turske (6:2)  i Belgije (5:2). Tako su ostvarile najbolji rezultat u skupini i plasirale se u polufinale protiv Francuske(1:6). Nažalost, za treće mjesto protiv Turske (2:5) više nije bio snage pa su zauzele 4. mjesto.

Djevojkama i profesorima Davoru Sitaru i Saši Ivaniševiću čestitamo na izuzetnom rezultatu. Bravo!

Svečani prijem kod ministra znanosti obrazovanja i sporta