Novosti iz škole
Nastava za pripadnike nacionalnih manjina
Autor: Administrator , 20. 6. 2016.

Učenici pripadnici nacionalnih manjina mogu pohađati nastavu na jeziku svoje nacionalne manjine po modelu C.

Ustavom Republike Hrvatske, Ustavnim zakonom o pravima nacionalnih manjina te Zakonom o odgoju i obrazovanju na jeziku i pismu nacionalnih manjina učenicima, pripadnicima nacionalnih manjina, zagarantirana je mogućnost pohađanja nastave na njihovom jeziku i pismu na svim stupnjevima školovanja.

Nastava se provodi po modelu C, a podaci o toj nastavi upisuju se u pedagošku dokumentaciju.

Koordinacija vijeća i predstavnika nacionalnih manjina Grada Zagreba pri upisu u školsku godinu provodi anketiranje učenika o interesu za pohađanje nastave na njihovom jeziku za sve učenike - pripadnike nacionalnih manjina.

Molimo sve učenike i roditelje, pripadnike nacionalnih manjina, da pregledaju priloženu dokumentaciju te da ispunjene obrasce prilože uz ostalu dokumentaciju na upisu - kako u prvi, tako i u više razrede.

Priloženi dokumenti:
anketa_srednje_skole.pdf (205.68 KB)