Novosti iz škole
Gradski i međumjesni prijevoz učenika
Autor: Lejla Talić, 1. 9. 2016.

Obavijest o načinu podizanja i produljavanja iskaznica za gradski prijevoz te ostvarivanju prava na sufinancirani prijevoz.

Učenici svih razreda koji koriste međumjesni prijevoz (učenici koji žive izvan Grada Zagreba i putuju još nekim prijevoznikom osim ZET-a - Samoborčekom, Čazmatransom i dr.) moraju ispuniti potvrdu za sufinanciranje prijevoza. Svi učenici imaju pravo na 75% povrata sredstava, a učenici slabijeg imovinskog stanja imaju pravo na 100%.

Obrasce i detaljnije informacije možete dobiti kod razrednika ili preuzeti sa stranica Ministarstva.

Učenici koji se koriste ZET-ovim prijevozom, a još nikada nisu imali pokaz u ZET-ovom sustavu, moraju donijeti školi na ovjeru popunjen obrazac s web stranice ZET-a i odnijeti ZET-u.

Ostali učenici ne trebaju ZET-u nositi potvrde. Nakon 5.9., tj. provedenih upisa u više razrede, ZET će u sve potrebne podataka imati uvid putem putem e-Matice.

Za ostvarivanje prava prijevoze kod drugih prijevoznika iskaznice se izdaju prema pravilima odgovarajućeg prijevoznika.

Objavljeni podaci su u skladu s informacijama koje škola ima 1.9.2016. Ako škola dobije nove podatke, objavit će novu obavijest.