Novosti iz škole
Upute za podnošenje zamolbe za uključivanje učenika/ce u mentorski način rada Športske gimnazije
Autor: Lejla Talić, 16. 9. 2016.

Proces ostvarivanja prava na mentorski način rada (MR)

1. Povjerenstvu je potrebno dostaviti (u tajništvo Športske gimnazije):

• Zamolbu nacionalnog sportskog saveza u kojoj su navedeni uspjesi kandidata, pripadnost nacionalnoj selekciji, položaj na rang listi nacionalnog ili međunarodnog saveza (za individualne sportove) te perspektivnost kandidata.
  • Zamolbu sportskog kluba uz detaljan plan rada (za razdoblje trajanja mentorstva) u kojem je jasno definirano razdoblje izostanka iz škole (izostanci će se ostvarivati samo prema Pravilniku o kriterijima za izricanje pedagoških mjera).
  • Zamolba roditelja u kojoj je vidljiva potreba za MR.
  • Potvrda HOO-a ukoliko se učenik/ca nalazi u razvojnom programu.
  • Bilo koja druga potvrda u kojoj je vidljiv sportski napredak/angažman (profesionalni ugovor, stipendijski ugovor itd.)

Povjerenstvo će obaviti razgovore s učenikom/com u roku od jednog radnog tjedna po zaprimanju zamolbe.

2. Povjerenstvo Nastavničkom vijeću predlaže učenike koji bi se uključili u MR, predlaže mentora/icu i vrijeme trajanja navedenog načina rada (cijela nastavna godina, polugodište ili određeno vremensko razdoblje).

3. Mentor/ica će s roditeljima učenika/ce kontaktirati jednom u dva tjedna osobno, a s trenerom/icom (klubom, savezom…) najmanje jednom mjesečno e-mailom i/ili telefonom. Podrazumijeva se da su sve strane zainteresirane za kontakt, a u svrhu lakšeg provođenja mentorskog načina rada.

4. Ukoliko učenik/ca kroz mentorski način rada ne postiže dobre rezultate u obrazovnom području, nakon analize mentorA i razrednikA,  Povjerenstvo će razmotriti mogućnost izmjene ili ukidanja istog.

5.MR nije moguće zatražiti ni odobriti nakon posljednje kvartalne sjednice u nastavnoj godini.

Zamolbe se trebaju predati do 25. rujna 2016.

Kontakt u vezi s podnošenjem zamolbe za ulazak u mentorski način rada: Saša Ivanišević, prof. kineziologije