Novosti iz škole
Vrednovanje i ocjenjivanje tijekom nastave na daljinu
Autor: Maja Cvitković, 4. 4. 2020.

Početni tjedni nastave na daljinu su iza nas te prema preporuci Ministarstva znanosti i obrazovanja sljedeći tjedan posvećujemo uvtvrđivanju gradiva, dok u tjednu iza Uskrsa počinje vrednovanje i ocjenjivanje znanja.

Svim učenicima i roditeljima preporučamo da prouče izvorni dokument Upute za vrednovanje i ocjenjivanje tijekom nastave na daljinu. Dokument je pisan laganim stilom te sadrži mnoge stavke o kojima vrijedi razmisliti i izvan ove posebne situacije.

Posebno ističemo da se tijekom nastave na daljinu s učenicima neće dogovarati termini za provjere znanja nego će termine određivati nastavnici. Namjena termina za provjere znanja je lakše usklađivanje školskih i sportskih obveza učenika, što sada zbog fleksibilnosti termina odrađivanja školskih obveza te smanjivanja opterećenja treninzima i ukidanja natjecanja nije potrebno.