Predavanje Kako snimiti niskobudžetni film
Autor: Draženka Rajković Vrdoljak, 24. 2. 2020.

Učenici 4. razreda imali priliku slušati predavanje Laure Pascu o temi Kako snimiti niskobudžetni film. Povod je bio hit film za mladež Zagrebački ekvinocij, a montažerka filma Laura je govorila o dvogodišnjem iskustvu rada na tom projektu.

Kako sve ideje, izazove snimanja, lokacijske dozvole, neobične situacije, naturščike i profesionalne glumce spojiti u jedinstven i autentičan film o noćnom životu zagrebačkih alternativaca?

Jednostavno – treba imati nesalomljivi entuzijazam i lijepu riječ. Nakon skromne crowdfunding kampanje, potrebno lijepo zamoliti za pomoć i neka će se vrata otvoriti! Bravo!