Međunarodni dan darivanja knjiga
Autor: Draženka Rajković Vrdoljak, 9. 2. 2015.

Međunarodni dan darivanja knjiga, koji se obilježava 14. veljače, volonterski je projekt kojim se djecu želi potaknuti da više čitaju i kojim se kod njih želi probuditi ljubav prema čitanju i darivanju.

Svatko od nas može dati doprinos ovoj manifestaciji  -  novu ili staru knjigu možemo  darovati prijatelju ili rođaku, ostaviti na javnome mjestu,  antikvarijatu, dječjoj bolnici, knjižnici.

U Hrvatskoj se već drugu godinu zaredom  Međunarodni dan darivanja knjiga, i to  s motom "Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj". Cilj manifestacije je poticati ljubav za knjigu i čitanje.  Darujući svoju knjigu ili slikovnicu drugom djetetu, uz objašnjenje zašto to radi i koliko će to drugom djetetu mnogo značiti, uči koliko je lijepo i važno pomagati.