Općenito o školi

Po kojem nastavnom planu i programu radi Športska gimnazija?

Športska gimnazija radi prema nastavnom planu i programu opće gimnazije koji određuje Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta.

Mogu li se upisati u športsku gimnaziju iako nisam sportaš?

Ne, Športska je gimnazija škola za aktivne sportaše koji status dokazuju potvrdom odgovarajućeg nacionalnog sportskog saveza.

Uvjeti za upis

Mogu li se upisati u športsku gimnaziju iako nemam rješenje o kategorizaciji hrvatskog olimpijskog odbora?

Da, za upis je potrebna samo potvrda odgovarajućeg nacionalnog sportskog saveza.

Provodi li Športska gimnazija provjere posebnih znanja/sposobnosti prilikom upisa u prvi razred?

Ne.

Kako se mogu upisati u prvi razred Športske gimnazije?

Isključivo elektroničkim putem preko Nacionalnog informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole (NISpuSŠ). Za prijavu u sustav upisa (NISpuSŠ) morate dobiti korisničko ime i lozinku od administratora u osnovnoj školi.

Detaljnije upute i linkovi nalaze se na stranici Upisi.

Kako se mogu upisati u Športsku gimnaziju tijekom školske godine?

Podnošenjem pisanog zahtjeva s odgovarajućim prilozima (obrazac na stranici Prijelaz iz druge škole) u tajništvo - osobno tijekom uredovnog radnog vremena tajništva ili poštom na adresu Športske gimnazije, Selska cesta 119, Zagreb.

O upisu odlučuje Nastavničko vijeće Športske gimnazije uzimajući u obzir rokove i mogućnosti prijelaza definirane Zakonom o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi te druge relevantne uvjete.

Bitni elementi za upis:

• slobodna mjesta u razredu koji učenik treba pohađati i to u razrednom odjelu s predmetima koje učenik samostalno bira (jezici, vjeronauk/etika), a koje je učenik učio do trenutka prijelaza
  • učenik za prijelaz u Športsku gimnaziju mora imati potvrdu odgovarajućeg nacionalnog sportskog saveza o sportskim postignućima.

Svjedodžbe, duplikati, potvrde

Kako mogu dobiti duplikat svjedodžbe Športske gimnazije?

Duplikati i prijepis svjedodžbi izdaju se u tajništvu škole za vrijeme uredovnog radnog vremena tajništva, na obrascu koji možete način na stranici http://gimnazija-sportska-zg.skole.hr/skola/dokumenti uz plaćanje upravne pristrojbe u iznosu od 100 kuna u državnim biljezima. Nakon predaje zahtjeva duplikat/prijepis izdaje se u roku od 8 dana.

Kako mogu dobiti duplikat svjedodžbe o položenoj državnoj maturi i/ili potvrdu o položenim ispitima državne mature?

Ako ste maturirali do školske godine 2009./2010., tada na isti način kao i duplikate svjedodžbi.

Ako ste maturirali nakon i uključujući školsku godinu 2009./2010., duplikate izdaje Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Može li Športska gimnazija izdati ovjerenu presliku svjedodžbe?

Ne, školske ustanove nemaju ovlast izdavati ovjerene preslike već izdanih svjedodžbi jer ta djelatnost pripada djelokrugu rada javnih bilježnika.

Kako mogu dobiti potvrdu o redovitom školovanju u Športskoj gimnaziji?

Zahtjev za izdavanje potvrde podnosi se osobno u administraciji škole. Potvrda se izdaje idućeg radnog dana od dana podnošenja zahtjeva u administraciji škole.