Fizika
Novi projekt - Sve nas tlači
Autor: Branka Puljar-Matić, 9. 11. 2020.

U ovoj školskoj godini, 2020./2021. učenici 1. i 2. razreda sudjelovat će u novom projektu - "Sve nas tlači".

Športska gimnazija i ove je školske godine dobila poziv da kao škola partner sudjeluje u novom projektu - Sve nas tlači. Projekt će se provesti u 1. i 2. razredima.
Budući da je smisao učenja dugoročnost usvojenih znanja, cilj nam je prikupiti, obraditi i analizirati informacije o trajnosti znanja o tlaku te dobivene rezultate usporediti s rezultatima projekta Gustoća – znanje u dugoročnom pamćenju? koji smo provodili od kolovoza 2019. do listopada 2020. s istim uzrastom učenika. Dobivenim rezultatima korist ćemo se za unaprjeđenje metoda rada s učenicima, a u svrhu stjecanja proceduralnog i metakognitivnog znanja koje se može primijeniti na rješavanje problemskih situacija u novim i drugačijim okolnostima.