Fizika
Osvrt na projekt "Sve nas tlači"
Autor: Branka Puljar-Matić, 8. 2. 2022.

Završen je  projekt Sve nas tlači,u kojem je uspješno putem eTwinning platforme sudjelova i naša škola.

Završen je  projekt Sve nas tlači,u kojem je uspješno putem eTwinning platforme sudjelova i naša škola.
Nakon izmjene materijala i dogovora, profesori su osmislili test koji su isti dan rješavali svi učenici 7. i 8. razreda osnovne škole, kao i učenici I. i  II. razreda gimazije (opća i prirodoslovno-matematička).
Podsjetimo, cilj projekta je bio provjeriti ishode FIZ OŠ B. 7.5.(Analizira utjecaj tlaka), FIZ OŠ B. 7.11. (Rješava fizičke probleme) i FIZ OŠ B. 7.10. (Istražuje fizičke pojave). Kao što smo i očekivali, test su uspješnije rješavali učenici 7. razreda i učenici II. razreda jer se ti sadržaji obrađuju upravo u navedenim razredima. Analiza zadataka i uspješnost rješenosti po zadatcima i razrednim odjeljenjima prikazani su na platformi eTwinning.
Cilj nam je kroz što češća ponavljanja i vježbanja i ovaj ishod učenicima učiniti bliskim i "preseliti" ga u dugoročno pamćenje.

Učenici i nastavnici su proveli i evaluaciju projekta, čiji se rezultati također nalaze na platformi.

Veselimo se novim projektima!

Dio statističkih podataka:

Primjeri nekih pitanja:

2. Kako se promjeni tlak kojim učenik tlači podlogu stojeći na njoj ako podigne jednu mogu u zrak?

A. Tlak će se smanjiti dva puta

B. Tlak će se povećati četiri puta

C. Tlak će ostati nepromijenjen

Statistička obrada 2. zadatka

3. Koji od navedenih tlakova odgovara tlaku od 5 bara?
A. 0,005 Pa

B. 5 00 Pa