Otvoreni dani Instituta Ruđer Bošković
Autor: Draženka Rajković Vrdoljak, 8. 4. 2013.

Institut Ruđer Bošković i ove godine otvara svoja vrata svim zainteresiranim učenicima osnovnih i srednjih škola. Manifestacija Otvoreni dani Instituta Ruđer Bošković ove godine održava se od 18. do 20. travnja na adresi Bijenička 54.

U ponudi je više od 30 predavanja, brojne prezentacije znanstvenih istraživanja, obilasci laboratorija.

Novost Otvorenih dana IRB-a 2013. je mogućnost online prijave i rezervacije za škole i grupne posjete.  Sve aktivnosti vezane uz Otvorene dane održavat će se od 9,00 do 17,00 sati u trajanju od 90 minuta za svaku organiziranu grupu. Svakih pola sata održavat će se prezentacije znanstvenih istraživanja nakon kojih slijede obilasci laboratorija. Moguće je rezervirati jednu od četiri ponuđene rute, a svaka ruta obuhvaća četiri izložbene točke.

Rezervacije vrijede samo za škole.

Građanstvu je omogućen dolazak na Otvorene dane u subotu, 20. travnja, i to u bilo kojem terminu.